V ponuke mám kopec vecí pre mačky, ale len málo mám s nimi nafotených. Pri dielni mi žiadne nepobehujú a do ateliéru som naše domáce nosiť nechcel. Na rozdiel od psíkov mačky prevoz neznášajú - aspoň všetky naše doterajšie. Keď sme plánovali na návštevu veterinára, ako prvé som si chystal hrubé kožené pracovné rukavice proti poškrabaniu a keď som sa objavil s prepravkou, začala naháňačka a celé to končilo vyťahovaním spoza linky, chladničky alebo gauča :-)

Nedávno som dorobil pekný domček pre micky a chcel som nafotiť nové fotografie. Pred rokom sa k nám na záhradu nasťahoval krásny kocúr Fox a tak som sa rozkýval a pripravil si fotenie doma. Dovliekol som z ateliéru papierové pozadie so stojanmi, statív, rozbombardoval obývačku, postavil improvizovaný ateliér, nachystal kúsky motivačnej šunky a zavolal zvonka Foxiho. Obával som sa, či bude ochotný vliezť dovnútra, ale podcenil som ho. Hneď si domček oňuchal, zbaštil nachytané kúsky šunky a uvelebil sa vnútri, akoby tam býval odjakživa.

Ďalej to už išlo ako po masle, keďže Fox je zjavne rodený model. Sadol si doprava pred domček, doľava, hore. Presne ako som potreboval.

Vystrčil labku.

No a iste, občas som musel použiť kúsok šunky, inak by mi tam zaspal.

Po pol hodinke už toho mal dosť a tak sme dofotili. Do večera sa z domčeka ani nepohol...

Blbé bolo iba osvetlenie, po oblohe frčali oblaky, raz bola tma, hneď na to pražilo slnko. Vyváženie bielej a expozícia len tak lietali hore-dole.  Nabudúce si určite donesiem z ateliéru aj svetlá.